AS Viiratsi Saeveski, AS Aegviidu Puit ning AS Viru-Nigula Saeveski toodang kannab nüüdsest ühtset kaubamärki Nordwood.
Põhjatähe kujutisega logo, mida kolme saeveski toodangu markeerimisel kasutatakse, tähistab kvaliteetsest kodumaisest okaspuidust valmistatud saematerjali.
AS Viiratsi Saeveski, AS Aegviidu Puit ja AS Viru-Nigula Saeveski põhitoodang on laias sortimendis saematerjal, mida kasutatakse nii ehituses kui ka järeltöötluses erinevates puidutööstusettevõtetes.
Kolme saeveski toodangumaht oli 2013. aastal ühtekokku 187 000 m3 saematerjali, mis moodustab kogu Eesti saeveskite lõikes ligi 15-protsendilise turuosa. Nordwoodi kaubamärgi all turustatav saematerjal ning sellest valmistatud tooted on hinnatud paljudes välisriikides ja Eestis.
Järeltöötlejad väärindavad omakorda saematerjali edasi höövelmaterjaliks, mööblikomponentideks ja mööbliks, liimpuittaladeks, aia- ja elumajadeks ning paljudeks muudeks toodeteks.
Tänu kodumaise puidu kasutamisele ja selle väärindamisele Eesti puidutöötlejate poolt jääb kogu saadud tulu palkade ja maksudena Eestisse. Pikaajalise puidutöötlemise kogemusega ning kaasaaegse sisseseadega kolm saeveskit kindlustavad täna väärika ja stabiilse töö 134 inimesele.
Puidupõhised tooted on jätkuvalt Eesti väliskaubandusbilansi kõige olulisemad tasakaalustajad.
Sae- ja höövelmaterjalide osatähtsus ekspordis on omakorda suurim, moodustades 16,6%.
Saeveskite emaettevõtted on juba üle 20 aasta edukalt puidutööstusgruppidena tegutsenud Rait AS ja Lemeks AS. Nendes Eesti kapitalil põhinevates ettevõtetes saab tööd ligi 800 inimest. Kontsernide ettevõtted on suunatud ekspordile ning tegutsevad erinevatel turgudel Euroopas, Aasias, Venemaal, Austraalias.
Puidutööstusgruppide tuntumateks kaubamärkideks on Raitwood, Parkwood, Palmako, Imprest, Pinest, AP Mets, Lemeks ning nüüd ka Nordwood.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.