Tallinna Tehnikaülikool avab magistriõppe kaugõppes uue peaeriala mehhanotehnika, mis võimaldab tööstuskogemustega õppuritel valida eriõppe mooduleid oma spetsialiseerumise järgi töökohas.
Tudengid saavad valiku teha moodulite "Ettevõtlus ja innovatsioon", "Projekteerimine", "Materjalitehnika", "Tootmistehnika" ja "Mehhatroonika" vahel. Kokku peab valima kolm moodulit. Kursustel on e-õppe tugi ja eriala väljatöötamisel on arvestatud ettevõtete ekspertide antud soovituste ja rõhuasetustega. Õppetöö on eesti keeles ja loengud/harjutused toimuvad üle nädala reedeõhtutel ja laupäevadel. Erandlik on ka, et kaugõppes on 16 kohta tasuta.
Mehhanotehnika peaeriala on välja töötatud Sihtasutuse Archimedes meetme raames. Õppekava arendus põhines olemasoleva magistri õppekava ekspertiisil, millesse oli kaasatud Eesti Masinatööstuse Liit kolme tööstuseksperdiga - Aleksei Hõbemägi, Marko Kokla ja Janek Trumsi. Projekt sisaldab ka täiendõppekava „Innovaatiline ettevõtja“ loomist ning lisaks veel täiendavaid õppemooduleid.
Seotud lood
Täna sisseastumisdokumentide vastuvõttu alustanud Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) saab kõige enam üliõpilasi asuda õppima bakalaureuse õppesse tootearenduse ja tootmistehnika õppekavale.
Haridusministeeriumi kõrghariduse riikliku koolitustellimuse tulemuslepingute analüüsi põhjal lennutavad ülikoolid igal aastal tuulde miljoneid eurosid, mis tuleneb tudengite suurest väljalangemusest, kirjutab Postimees.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.