Thulema kaubamärgi omandanud ASi Kitman juht Ilo Rannu ja NG Investeeringute osaniku Jüri Käo sõnul plaanivad nad Thulema kaubamärgist teha number ühe.
"Eesmärk on teha Thulemast number üks kaubamärk ja saada väljaspool Eestit suuremaks kui Eestis," rääkis Rannu eile õhtul toimunud Thulema uue salongi avamisel. Ka Käo on sama meelt ja usub, et Thulemast saab tuntuselt esimene. "Peab Ilo käest küsima, et mis ta mõtleb, millal siis Thulemast esimene saab," naljatles Käo.
Tema sõnul olid nad ka varem Thulema kaubamärgile silma heitud. "Oleme kogu aeg olnud huvitatud sisenemisest büroomööbli ärisse ja oleme ka Thulemad enne vaadanud," rääkis ta ning lisas, et kuna hea kaubamärk oleks võinud muidu kahe silma vahele jääda, otsustati see ära võtta.
Käo märkis, et praegu on just õige aeg startimiseks. "Turg on maas. Kõikidel on võrdsed võimalused tõusuks," oli ta optimistlik.
Kuigi Ilo Rannu tunnistas, et majanduslangus annab ka Kitmanile tunda, leidis ta sarnaselt Käoga, et enam pole kuhugi kukkuda. "Meil on tegelikult hästi läinud. Oleme saanud suured objektid nagu Ahaa keskus ja Anttila logistikakeskuse sisustus Soomes," rääkis Kitmani juht.
Rannu sõnul on sel aastal ka juba töötajaid juurde palgatud ning aasta alguses Kitmanis töötanud 104 inimese asemel on nüüd neid 124. Ka Thulemaga seoses on Kitman töökohti loonud ning umbes 20 plaanib sel aastal juurdegi tekitada. Samuti loodi Soomes Kitman OY ja võeti tööle kaks inimest.
Millised on investeerimisplaanid? "Järgmisel aastal plaanime EASi abiga investeerida 13 miljonit krooni. Aga Kitman on investeerinud juba viimased 5-6 aastat umbes miljon eurot aastas. Kindlasti ei jää ka järgmisel aastal investeering alla miljoni eurot," kinnitas Rannu.
Peamiseks konkurendiks peab ta Standardit, kelle salong asub Tallinnas Pärnu maanteel otse Thulema oma vastas. Soome Iskut peab juht veidi väiksemaks konkurendiks.
Kitman, mis omandas Thulema kaubamärgi tänavu 27. juulil, kuulub täielikult Eesti kapitalile. Ettevõtte ainuomanik on 1997. aastast Jüri Käo, Enn Kunila ja Andres Järvingu suuromanduses olev valdusfirma NG Investeeringud.
Kitman grupi käive eelmisel aastal oli 142 miljonit krooni. Ettevõte ekspordib oma toodangut Soome, Taani, Rootsi, Venemaale ning Lätisse.
Kitmani kodulehe andmeil on 2009. aastal Eestis tehtud suuremad objektid I.L.U pood Pärnus, Tallinna Kaubamaja kingamaailm Tallinnas, Sangar Pärnus ja Kakumäe Selver Tallinnas.
OÜ NG Investeeringud on 1994. aastal loodud investeerimis- ja valdusettevõte. Kontserni kuuluvad ettevõtte kodulehe andmetel tööstusettevõtted Liviko, Balbiino ja Kitman, kinnisvara arendusega tegelevad Roseni Majad ja Roseni Kinnisvara ning Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja, Selverid, ABC Kinga ja SHU kauplused, I.L.U. kauplustekett ning KIA Auto.
NG Investeeringud kontserni 2009.aasta konsolideeritud müügitulu oli 8,2 miljardit krooni. Grupi ettevõtetes töötab kokku üle 4400 inimese.
Seotud lood
AS Thulema pankrotihaldur Tiina Mitt müüb suulisel enampakkumisel Thulema kaubamärgi 500 000 kroonise alghinnaga, millele lisandub käibemaks.
ASi Thulema eksjuht Tarmo Prikk ütles Äripäevale, et ettevõte oleks saneerimiskavaga välja vedanud, kui uued omanikud poleks müügipersonali rohkem kui poole võrra kärpinud.
Oleme suunatud ekspordile ja oleme suures osas keskendunud just hotelliturule, kuid selles, et oleme täna büroomööbli turul number üks ei kahtle keegi, ütles Standardi juht ja suuromanik Enn Veskimägi.
Paljas kaubamärk, millel ei ole tooteid taga, pole midagi väärt, sest märk iseensesest ei müü, kommenteeris ASi Standard juhatuse esimees Enn Veskimägi uudist, et AS Kitman ostis ära Thulema kaubamärgi.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.