Ma ei kujuta hästi ette, mis asi see võiks olla, mille pärast peaksid metsatööstuse ettevõtted hakkama piketeerima, ütles metsatööstuse liidu juht Ott Otsmann.
Ta ei soostunud irriteeriva väitega, et piketeerimine on metsameeste puhul ilmselt välistatud juba seetõttu, et metsamehed on rahuliku iseloomuga ja väga keema ei lähe.
"Juhul, kui ikka väga tõsise probleemiga tegu on, siis tuleb kindlasti tegutseda, ja metsamehed seda ka teevad," lausus Otsmann. "Aga ma ei arva, et piketeerimine on see, mis lahenduseni viib. Probleeme peaks lahendama teistmoodi, mingite tsiviilsemate ja mõistlikumate vahenditega – näiteks läbirääkimiste või koostöö teel."
Eile tulid Pärnus oma pettumust ja pahameelt avaldama alltöövõtjad, kellele Pärnu lastekodu peaehitaja Wolmreks Ehitus on jätnud tehtud tööde eest maksmata.
"Kas piketeerimine aitab neil saamata jäänud raha kätte saada, on iseküsimus," kahtles Otsmann.
Seotud lood
Mind kui omanikku ajavad väga paljud asjad närvi, aga ma ei lähe ju tänavale protestima, vastas ASi Maag Grupp nõukogu esimees Roland Lepp küsimusele, mis sunniks teda avalikult protestima.
Kui riik tõstaks alkoholiaktsiisi kontrollimatult edasi, võib see tänavaile protestima tuua hoopis tavatarbijad, vastas ASi Liviko juht Janek Kalvi küsimusele, mis sunniks teda tänavale protestima minema.
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.