Konkurentsiameti teatel pole Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ plaanitav võrgutasude hinnatõus põhjendatud.
Eesti Energia Jaotusvõrk taotleb kehtivate võrgutasudega võrreldes keskmiselt 18,8%-list hinnatõusu, sealhulgas tegevuskulude kasvu 11,3%.
Konkurentsiameti hinnangul peavad võrgutasud olema kulupõhised ja põhjendatud ning seega ei pea amet ettevõtja võrgutasude hinnataotlust põhjendatuks. Ajal, mil vabaturu tingimustes tegutsevad ettevõtted on asunud kulude kokkuhoiule, peavad sama suunda järgima ka monopolid ning tegevuskulude oluline kasv tänases majanduskeskkonnas ei saa olla kuidagi põhjendatud, teatas konkurentsiamet.
Vastavalt elektrituruseadusele koosneb elektri hind elektrienergia ja võrguteenuse hinnast ning mõlemad tuleb kooskõlastada konkurentsiametiga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsiameti kinnitusel võtsid nad Eleringi taotluse kergitada kolme järgneva aasta jooksul võrguteenuse tasu igal aastal 1,24 senti/kWh kohta menetlusse. Ametil on otsuse langetamiseks aega kolm kuud.
Üleeile saatis Äripäev kõikidele Eesti Energia nõukogu liikmetele kommentaaripalve Jaotusvõrgu hinnatõusutaotluse ja selle tagasivõtmise kohta. Ainsana on seni vastanud Kalle Palling.
Peaminister Andrus Ansip ägestus mullu oktoobris valitsuse pressikonverentsil Eesti Energia Jaotusvõrgu hinnatõusu taotluse peale, nimetades seda nahaalsuseks ja lauslolluseks.
Elektri hinna tõstmise ähvardus Eesti Energia poolt oli vaid lavastus, mille eesmärk oli täita Reformierakonna ja IRLi tellimust, ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.