Viie aasta pärast näen Kalevit veel Eesti firmana ja mitte mõne välismaise firma osana, ütles täna Kalevi maha müünud Oliver Kruuda nelja aasta eest Äripäevale antud intervjuus.
"Elus võib kõike ette tulla. Ma arvatavasti täna enam ei ütleks, et kui keegi annab miljard dollarit, et ma siis ka ei müü," vastas Kruuda toona küsimusele, kas ta põhimõtteliselt ei müü Kalevit või sõltub kõik siiski hinnast.
Rootsi magusatootja Cloetta Fazer võimalikku pakkumist kommenteeris ta märtsis 2006 nii: "Olen teistele magusatootjatele vahel öelnud, kui ülevõtmised on teemaks tulnud, et hästi, tehke pakkumine, saaks ka ise ennast vaadata, et mis firma väärt on, aga keegi pole konkreetset pakkumist teinud".
Ka aasta varem, mais 2005 ütles Kruuda
intervjuus Äripäevale, et ei kavatse Kalevist loobuda. "Kalevi müümise peale ma ei mõtle. Ei tahaks Eestis kõike ikka maha müüa. Mulle teeks heameelt, kui keskmine palk Eestis ka tõusma hakkaks ja ka meie tooteid paremini ostma hakataks," rääkis ta.
"Miks ma peaksin müüma? Ma ei hakka kuskilt põgenema ja tegemist ei ole kindlasti mingisuguse uppuva laevaga. Pigem on meil hommikust õhtuni vaja tööd teha. Ja kui siis teised võidavad ja meie ei võida, peab kuskil viga olema. Alla me ei anna," lisas Kruuda toona.
Seotud lood
Kui 2006. aastal ütles Oliver Kruuda Eesti Ekspressile Kalevi müümises plaanist rääkides, et toonane majandusminister Edgar Savisaar ei lubanud müüa siis täna annaks Tallinna linnapea Kalevi müügile rohelise tule.
Kalevi müük Orklale on eestlaste jaoks hea valik, kuid eelkõige tuleks mõtiskleda selle üle, mida me ise teinud oleme, et meie ettevõtted eestlaste kätte jääksid, ütles varem Oliver Kruuda Tere piimatööstust juhtinud Kadi Lambot.
Kalev on Eestile iseloomulik bränd ka peale seda, kui Norra suurkontserni Orkla Soome tütarettevõte Felix Abba Oliver Kruudalt Kalev Chocolate Factory (KCF) ära on ostnud, ütles Äripäevale Balbiino juht Jaak Muug.
Pärast ebaõnnestunud katsetusi on suurettevõtja Oliver Kruuda leidnud Kalevi maiusetootmisele ostja, kelleks on Norra suurkontsern Orkla. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta, ent Äripäeva hinnangul võib see olla suurusjärgus 350 miljonit krooni.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.