Eesti Energia tütarfirma UAB Enefit sai Leedus esimese kliendi pärast sealset elektrituru avanemist selle aasta 1. jaanuaril, kelleks osutus suur Leedu kinnisvaraettevõtte Hanner.
"Valisime elektriteenuse pakkujaks Enefiti, mis Eesti Energia kontserni esindajana tagab meie jaoks usaldusväärsuse ja kindluse. Samuti oli väga positiivne energiaettevõtte kliendisõbralik ja avatud suhtumine, mida Enefit lepingu sõlmimise käigus üles näitas," kommenteeris Hanneri juhatuse esimees Arvydas Avulis pressiteate vahendusel.
„Meie strateegiline eesmärk on omada nii Läti kui Leedu elektriturul 5-10 protsenti turuosa. Läti turul on meie osakaal juba praegu 6 protsenti, Leedus oleme asunud samuti aktiivselt tegutsema eesmärgi saavutamiseks,“ märkis Eesti Energia energiamüügi direktor Aivar Tihane.
„Leedu turu potentsiaal on väga suur, samas on ka konkurents kohe algusest peale tugev, erinevalt Lätist, kus senini pole turul peale Eesti Energia ja Latvenergo tõsiseid tegijaid,“ lisas Tihane.
Leedu turul tegutseb Eesti Energia alates 2007. aastast. Seni – suletud elektrituru tingimustes – oli seal ainukeseks kliendiks Eesti Vabariigi Suursaatkond Leedus ning peamine tegevus keskendus turuolukorra analüüsimisele ja ettevalmistustele turu avanemiseks.
Lätis avanes elektriturg mais 2008 ning Leedus tänavu jaanuaris.
Seotud lood
Elektrienergia suurtarbijad loodavad, et rahvaesindajad parandavad elektrituruseadusse läinud aastal tehtud vead, mille tulemusel sai Narva Elektrijaamad AS turueelise ja taastuvenergia tasu kahekordistus.
Selveri kaubandusketi tegevjuht Iivi Saar ütles Äripäevale, et ettevõte peab elektrienergia ostuks läbirääkimisi olukorras, kus üks kahest hinnakomponendist on vabaturu, kuid kummagi hind pole praeguseks veel teada.
Täna hommikul kohtusid Tolaram Groupi esindajad eesotsas Sonny Aswaniga Elektrienergia Suurtarbijate Liidu (ESL) juhi Tiit Kolgiga, et arutada elektrituruseaduse muudatustega seotud olukorda.
Kinnisvarafirma Ober-Haus juht Tarmo Kase ei usu elektrienergia hinna 30-40% suurust kerkimist tänavu, kuid niisugune hinnatõus vähendaks tema sõnul järsult elektrienergia tarbimist ja tekitaks esimesed tondilossid.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.