Metsanduse spetsialistid on seisukohal, et
kodumaine metsa- ja puidutööstus ning puidul baseeruv energeetika on Eesti metsa
majandusliku väärtuse tagaja.
Kuna aastaks 2020 peab 20 protsenti energiast olema toodetud taastuvatest energiaallikatest, on puidul kui energeetika toitjal avar tulevikupotentsiaal ja nii mõnigi ettevõte või metsaomanik ongi juba hakanud sellele suunale orienteeruma.
Stora Enso Eesti nõukogu liige Rait Hiiepuu on seda meelt, et kodumaine metsa- ja puidutööstus ning puidul baseeruv energeetika on Eesti metsa majandusliku väärtuse tagaja. "Senisest rohkem tuleb propageerida puitarhitektuuri ja eelistada seda munitsipaalehituses," märkis ta. "Samuti tasub propageerida ja eelistada taastuval toormel baseeruvat energeetikat, näiteks koolides, ühiskondlikes hoonetes jne," lisas Hiiepuu.
RMK puiduturustusosakonna juhata Ulvar Kaubi sõnul puidutööstuse jäätmete osakaal tulevikus ei tõuse, vaid pigem väheneb. "Seega suureneb vajadus metsast saadavate raidmete ja kändude järele," märkis ta. "See on oluline, sest metsaomanikel on praegu raske leida madalakvaliteedilisele ümarpuidule turgu," lisas Kaubi.
Pikemalt loe neljapäeval Äripäeva tööstuse rubriigist.
Seotud lood
Käiberaha nappuse käes vaevlev puidutööstus
vajab edukaks tegutsemiseks uusi nišše, ettevõtjate hinnangul on pankade jäiga
laenupoliitika tõttu barjäärid neisse sisenemiseks aga liiga kõrged.
Praegu, kui puidutoore on käes odavamalt
kui kunagi varem, muutub iseäranis oluliseks sellele lisandväärtuse andmine, et
tooteid saaks võimalikult suure kasumlikkusega müüa.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.