Eile õhtul võtsid Rootsi omanikud ametist
maha Kreenholmi Valduse juhi Igor Poleštšuki, kes jõudis ametis olla vaid neli
kuud.
Poleštšuk juhtunut ei kommenteerinud, soovitades ära oodata pressiteate. DV andmetel ulatus Kreenholmi jaanuarikuu kahjum 11,9 miljoni kroonini, veebruaris sai ettevõte seitse miljonit kahjumit.
Borås Wäfveri Group teatas täna pealelõunal kella nelja paiku, et Kreenholmi restruktureerimine kulgeb plaanikohaselt. Kreenholm töötab Borås Wäfveri Groupi tootmis- ja logistikaettevõttena, mis tingis ka Igor Poleštšuki vabastamise ettevõtte juhi kohalt ja tema asendamise kontserni juhi Kenneth Uddhiga, seisis pressiteates.
Boras Wäfveri Groupi juhtkond määras Igor Poleštšuki Kreenholmi juhtima 2. detsembril 2008. Pärast ametisse asumist kritiseeris Poleštšuk Kreenholmi endist juhtkonda, nimetades 440 miljoni krooni suuruse pangalaenu võtmist ja põhimõtteliselt kogu sissetuleku neelanud uue õmblusvabriku ehitamist suureks veaks. Poleštšuki sõnul juhtisid tema eelkäijad Kreenholmi kirjaoskamatult, puudus ka õige hinnapoliitika.
Poleštšuk oli toona veendunud, et Kreenholm suudab oma kunagise juhtpositsiooni Euroopa tekstiiliturul taastada. Selleks oleks ettevõte pidanud vabanema juhtidest, kes ei olnud võimelised toorkangaste ja abimaterjalide ostu, nende töötlust ja õmblustoodangu valmistamist korraldama. Samuti oleks tulnud kiiremas korras tootmine taastada ning viia oma toodangu hinnad maailmaturu hindadega vastavusse, rääkis ta siis.
Seotud lood
Aastaid tagasi Kreenholmi juhtinud Meelis
Virkebaule oli firma senise juhi Igor Poleštšuki kiire ametist lahkumine
üllatuseks.
Eelmisel nädalal ametisse pandud Kreenholmi
uus tegevjuht Kenneth Uddh kinnitas intervjuus ajalehele Põhjarannik, et
omanikud soovivad ettevõtet säilitada ning pankrotist juttu olla ei saa.
2. detsembril ametisse asunud Kreenholmi
Valduse uus peadirektor Igor Poleštšuk lõi tekstiiliettevõtte keskastmejuhte
majanduspolitseiga ähvardades korra majja, kirjutas Delovõje Vedomosti.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.