Põlvamaal Himma külas lastemööblit tootva
ASi Suwem juhataja Kaido Mäesalu kinnitusel loobusid nad taotluse esitamisest
tehnoloogiainvesteeringute programmi finantseerimistingimuste tõttu.
„Tingimuste kohaselt peab väike- ja keskmise suurusega ettevõte tasuma seadme maksumusest ise 60 protsenti ehk meil oleks tulnud leida omavahenditest 2,4 miljonit krooni,“ rääkis Mäesalu. „Sellises ulatuses meil praegu käibevahendeid ei ole ja täna pank selleks laenu ka ei anna.“
Mäesalu sõnul teab ta mitmeid firmasid, kes käibevahendite nappuse tõttu jätsid sarnaselt nendega taotluse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele esitamata.
Suwem kaalus tööstusettevõtete tehnoloogiainvesteeringute programmist taotleda toetusraha neli miljonit krooni maksva unikaalse detailitöötlemiskeskuse soetamiseks. Uus keskus oleks aidanud oluliselt kokku hoida tööjõudu. „Kui tehnoloogiainvesteeringute järgmises voorus tingimusi ei muudeta, lükkub seadme ostmine aega, mil meil endal on selle ostmiseks piisavalt raha,“ lisas Mäesalu.
Seotud lood
Tartumaal Tõrvandis haagiseid ja treilereid
tootva ASi Respo Haagised tegevjuht Ain Antons ütles, et nad loodavad
tehnoloogiainvesteeringute programmis vajaliku omafinantseeringu hankida
pangast.
EASi juhatus kinnitas rahastamisotsused,
millega 49 kaasaegset tehnoloogiat kasutusele võtnud ettevõtet saab Euroopa
Regionaalarengu Fondist 259 miljonit krooni toetust.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.