Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
kaldutakse arvama, et Eesti tuumajaama võiks viia ekspluatatsiooni 2020–2025.
aastatel, kirjutas venekeelne nädalaleht Den za Dnjom.
Asi peitub Põhjamaade Investeerimispanga asepresidendi Gunnar Okki ja Soome endise suursaadiku Eestis Jakko Blombergi ettekandes, mis esitati Eesti ja Soome peaministritele eelmisel nädalal, milles pakuti Eestile võimalust osaleda Soome kuuendas tuumareaktoris Olkiluotos ning pärast seda mõelda tuumaenergia arendamisele oma territooriumil.
“Koostöö Soomega sõltub paljus riigisisestest otsustest Soome poolel ning konkurentsist naabrite siseturul. Olgem realistlikud – Eestisse tekib tuumajaam mitte varem kui 2020. aastaks. Selle võimaliku asukoha osas pole veel mingeid otsuseid tehtud ning sellega ei hakata tegelema ruttamisi, kabineti vaikuses,” ütles Den za Dnjom-ile majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Einari Kisel.
“Arvan, et kui küsida inimestelt, kas nad on valmis elama tuumajaama kõrval, siis enamus vastab “ei”, kuid samas võivad nad mitte olla vastu Eestisse tuumajaama ehitamise ideele üldiselt. Hiljuti kohtusin Sillamäe elanikega, kes olid kuskilt lugenud, nagu oleks tuumajaama ehitamise üheks võimalikuks asukohaks just nende linn. Sillamäelased ise olid selle valiku vastu,” räägib Roheliste üks liidritest Marek Strandberg.
Eesti Tšernobõli Ühingu juhatuse esimees Jüri Reinmann arvab, et Tšernobõli avarii ei pea olema takistuseks progressile, kuid uus jaam on mõistlikum ehitada Ignalinasse. “Tuumajaam pole mänguasi. Siin on vaja kõrgeima kvalifikatsiooniga spetsialiste. Arvan, et ühine Baltimaade tuumajaam tasuks ehitada just Ignalinasse, kus juba on olemas kogenud personal,” lausub Reinmann.
Seotud lood
Erakond Eestimaa Rohelised (EER) on
hämmastunud riigikogu pidulikul avaistungil riigikogu esimees Ene Ergma peetud
kõnest. Rõhutades energeetikaküsimuste olulisust, pikkis ettekandja ühtäkki oma
kõnesse arusaama, nagu oleks tuumaenergeetika kasutamine tunnuseks riigi
arukusest.
Prantsuse ajaleht Les Echos kirjutas täna,
et Olkiluoto tuumajaama ehitaja kulud on seoses suurema tööjõu
hulgaga kasvanud poole võrra.
Parlamendi esimees ütles riigikogu
avaistungil, et Eesti peaks kaaluma oma tuumajaama ehitamist.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.