Sel nädalal kirendas meedia teadetest, et
Eesti suuruselt kolmandal alkoholitootjal Onistar on 33 miljoni suurune võlg
ning ta on pankroti äärel. Aripaev.ee venekeelne sõsarportaal DV.EE pöördus kommentaaride saamiseks ettevõtte
juhatuse poole.
AS Onistar juhatuse liige Vladimir Fonin nimetas dv.ee-le Onistari probleemide põhjused. Järgnevad Fonini kommentaarid:
Nagu ka paljudel teistel toiduainetööstuse ettevõtetel, on ka ?S-il Onistar rasked ajad. Eelkõige on see seotud majanduskriisiga maailmaturul.
Maailma majandusturgudel kujunenud olukord puudutas mingil määral ka meie ettevõtet. Sellest ongi tingitud tootmisallüksuste töö ümberkorraldamine. Ümberkorraldused on seotud kohalikul turul realiseeritava kange alkoholi tootmise vähendamise ja välisturule ümbersuunamisega.
Aktsiisilao tegevusloa taastamiseni toodab firma populaarseid ja hästi müüdavaid mittealkohoolseid jooke, selliseid nagu joogivesi "Coral", energiajook "Boom", kali "Veski Kaali". Seoses sellega võeti vastu otsus koondada osa töölisi ning maksta neile seadusega ettenähtud kompensatsioon. Ettevõtte juhatus ja omanikud teevad kõik, et vältida pankrotimenetlust. Meil tõepoolest tekkis maksu- ja tolliameti ees võlgnevus, kuid praegu seda kustutatakse. Kuigi loodetust aeglasemalt.
Kangete alkohoolsete jookide müügi ning tootmisega seotud probleemid on tingitud aktsiisi tõusust, odava ning tihtipeale mittekvaliteetse alkoholi impordist. Kahjuks riik ei toeta eriti kohalikke alkoholitootjaid, kuigi need ettevõtted toovad riigikassasse küllaltki kopsaka summa ning pakuvad tööd Eesti elanikele.
Seotud lood
Dv.ee kirjutab, et Tallinnas Viljandi maantee ääres asuvat
Onistari kinnisvara pole kellelegi vaja. Tänaseks välja kuulutatud oksjon kukkus
läbi.
Onistari omanik Igor Savenkov tõrjub
kuuldusi sellest, et võlgades alkoholitootja lõpetab tootmise.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.