Lasnamäele Väo paekarjääri
prügipõletusjaama ehitamine on põrganud vastuseisule keskkonnaametnikega, kes ei
anna oma nõusolekut kehvasti hinnatud keskkonnamõjude pärast, arendaja arvates
on asja taga hoopis kallutatud riigiametnikud, kes tegutsevad konkurendist Iru
elektrijaama huvides.
Lisaks Urmas Sõõrumaa enamusosalusega firma OÜ Digismart rajatavale puidu- ja turbaküttel kombijaamale on ajakirjanduses juttu olnud samasse karjääri ka teise elektri- ja soojusjaama rajamisest, mida kavandab Sõõrumaa osalusega firma OÜ BEN Energy, kirjutas Postimees.ee.
Tallinna kehtestatud detailplaneering kui ka riigilt saadud hoonestusõigus lubavad OÜ-l Digismart ehitada Väole vaid ühe puidul ja turbal töötava koostootmisjaama, prügipõletusjaama ei nimeta kumbki dokument.
Teise jaama arendaja, Priit Marani ja Urmas Sõõrumaa firma BEN Energy läks siiski riskile ja tegi ettevalmistusi jäätmepõletusjaama rajamiseks, taotles omavalitsuselt projekteerimistingimused ja alustas keskkonnamõjude hindamisega, mida Harjumaa keskkonnateenistus keeldus heaks kiitmast.
Siiamaani pole BEN Energy elektrijaama ehituseks luba küsinud ka maa omanikult, kelleks on riik. Kolme uude kombijaama on kavas paigutada aukartustäratavad summad, puiduküttel Väo 1 maksumuseks kujuneb ca 1,3 miljardit, Väo 2 prügipõletusjaam oleks umbes kaks korda odavam, Eesti Energia Iru jäätmejaama ehitusmaksumust on hinnatud 1,5 miljardile kroonile.
Seotud lood
Tallinna piirile Väole kerkiv Urmas
Sõõrumaa suurosalusega U.S. Investi soojuse ja elektri koostootmisjaam valmib
graafiku kohaselt, täna sai valmis jaama 70 meetri kõrgune korsten, teatas jaama
omanikfirma Digismart OÜ.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.