Täna kirjutasid Eesti Energia juhatuse
esimees Sandor Liive ja Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud Merja Pukari (22),
Kaspar Kööp (23) ja Henri Ormus (24) alla stipendiumilepingule, mille kohaselt
asuvad noored tänavu sügisest õppima tuumaenergeetikat Rootsi Kuninglikus
Tehnoloogiainstituudis.
Energiaettevõte maksab stipendiumi kogu õppeaja vältel, teatas firma.
"Eesti Energia ees seisavad lähiaastatel väga suured väljakutsed ja nende elluviimiseks on meil vaja särasilmseid ja teotahtelisi noori inimesi," rääkis Sandor Liive. "Elektritootmise mitmekesistamine on teema, millega Eesti Energia tänasel päeval järjest enam tegeleb ning tuumaenergia kasutuselevõtmine on üks võimalustest. Ma olen veendunud, et kahe aasta pärast noored tuumaenergeetikud mängivad olulist rolli ning löövad kaasa nii Eesti Energia kui ka kogu Baltimaade energeetika arendamises," lisas Liive.
Merja Pukari ja Kaspar Kööp lõpetasid energeetika bakalaureuseõppe ja Henri Ormus sama teaduskonna magistrantuuri 2007. aastal.
Eesti Energia kontsern toetab energeetikaalast haridust veel mitmete stipendiumitega. Näiteks toetab ettevõte stipendiumiga Krimmi eestlaste hulgast pärit noormehe õpinguid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses. Samuti toetab Eesti Energia Virumaa Kolledži rakenduskõrgharidusõppe üliõpilasi. Eesti Energia tütarettevõte Jaotusvõrk innustab omalt poolt energeetikaalase hariduse saamist stipendiumiga Tallinna Polütehnikumis, TTÜs ja Maaülikoolis. Alates 2002 aastast on Narva Elektrijaamade poolt loodud stipendium TTÜ doktorantidele. Ühtlasi toetab Eesti Energia ka TTÜ Arengufondi.
Seotud lood
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.