Kütusemüüja Neste Eesti tõstis täna
hommikul kell 10 nii bensiini kui diislikütuse hinda 30 senti liitrilt.
Hinnatõusuga läksid kaasa ka teised suuremad kütusemüüjad, kirjutas
postimees.ee.
Neste automaattanklates maksab bensiini Futura 95 Euro liiter nüüd 12,20 krooni, Futura 98 Euro liiter 12,70 krooni ja diislikütus Futura D Euro liiter 13,10 krooni.
Ka Olerexi tanklas maksab enimmüüdud väävlivaba bensiini 95 liiter 12,20 krooni ja diislikütus 13,10.
Statoili teenindusjaamas maksab bensiin 95 Euro 12,45 krooni, 95 Euro Ultima 12,70, 98 Euro Ultima 12,95 krooni ja diislikütus D Euro Fortis 13,35 krooni liitrist. Statoili automaatjaamades maksab bensiini 95 Euro liiter 12,20 krooni, 98 Euro 12,70 krooni ja diislikütus 13,10 krooni.
Pärast ligi 2,5-kroonist bensiinihinna langust varasügisel on kütuste jaehinnad kuni tänaseni püsinud kuu aega muutumatuna vaatamata Eesti lähedastes naftatehastes toiminud õnnetustele, teatas Neste Eesti peadirektor Indrek Kaju.
Neste on alustanud oma jaamadesse talvise väävlivaba diislikütuse tarnimist. Vastavalt kehtivale seadusele peab kuu aja pärast ehk 1.detsembril tanklates talvine diislikütus kättesaadav olema.
«Talvise diislikütuse tarnehinnad on kallimad kui suvisel diislikütusel. Tänase hinnamuudatusega viis Neste jaehinnad vastavusse kütuste ostuhindadega. Ka tänaste hindadega on bensiin ja diislikütus tanklates odavam kui täpselt aasta tagasi,» märkis Kaju.
Ka Olerexi turundusjuht Antti Moppel tõi hinnatõusu üheks põhjuseks olukorra Mazeikiu naftatehases.
«Pärast põlengut töötab tehas vähendatud tootmismahtudega ja
seetõttu on märgatavalt tõusnud Skandinaaviast imporditava kütuse osakaal,» ütles Moppel Postimees Online'ile.
Jaehinnad on tõusnud ka USAs, kus kütus kallines sel nädalal esimest korda viimase kolme kuu jooksul, lisas Moppel.
Alexelast öeldi Postimees Online'ile, et praegu vaadatakse hindu üle ja tõenäoliselt tõstavad ka nemad õhtu jooksul autokütuste hindu 30 sendi võrra.
Seotud lood
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.