Läänemere gaasijuhet rajav Vene-Saksa
konsortsium plaanib ehitusse kaasata Hollandi firma, et purustada kahtlusi
kahtlastest skeemidest.
Vene energiagigant Gazprom ja Saksa ettevõtted E.ON ja BASF peavad läbirääkimisi Hollandi firmaga Gasunie, mis jõuavad tulemusteni tõenäoliselt aasta lõpuks, kirjutas Financial Times.
Omanikeringi laiendamine aitab hajutada osade Euroopa Liidu liikmete mured nagu liigne Moskvast sõltumine.
Endise Saksa kantsleri Gerhard Schröderi algatatud projekti kohaselt peaks 78 miljardit krooni maksev gaasitoru peaks rahuldama 10% Euroopa gaasivajadusest.
Euroopa Komisjon on peab seda projekti üheks oma prioriteediks, kuna on oluline rahuldada Euroopa kasvav gaasinõudlus samal ajal kui Euroopa enda reservid tasapisi hääbuvad.
Poola on projekti suhtes eriti vaenulik, kuigi nad saavad aru vajadusest gaasivarusid täiendada. Nad soovivad, et gaasitoru kulgeks maad mööda, mis võimaldaks riigil saada transiitasusid.
Gaasitoru ehitus kulgeb hetkel plaanipäraselt, ehitus algab 2008 aastal ja 2010 läheb toru kasutusse.
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et
kui Vene-Saksa gaasitoru on ühendatud, saab Saksamaast Euroopa suurim
energiakeskus.
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.