• ST
  • 03.10.24, 18:04

EBS: tootmise megatrendid loovad vajaduse teistsuguseks juhtimiseks

Tootmise kiire areng on tekitanud väljakutseid, mille ületamiseks on vaja uusi teadmisi ja praktikaid. Kuid insenerteadmiste ja -oskustega ei ole meil nii suured probleemid kui juhtimisega, selgub saatest.
Jari Kukkonen ja Kaarel Suuk äriülikoolist EBS.
  • Jari Kukkonen ja Kaarel Suuk äriülikoolist EBS. Foto: Esme Kassak
Tootmis- ja tehnoloogiafirmade arengu toetamiseks ja ka juhtimise uuele tasemele viimiseks lõi äriülikool EBS tootmise innovatsiooni ja juhtimise arenguprogrammi. Et viia tootmine uuele tasemele, tuleb parandada juhtimiskvaliteeti, toonitab EBSi MBA ja täiendkoolituse juht Jari Kukkonen Äripäeva raadios.
„Insenerteadmiste ja -oskustega ei ole meil nii suured probleemid kui juhtimisega. Me peame tegelema juhtimise vigade parandamisega ja juhtimisoskuste parandamisega igal tasemel,“ rõhutab ta. Muutused tootmises on toonud tema sõnul kaasa vajaduse teistsuguse juhtimiskultuuri, protsesside juhtimise ja ka uue strateegia järele.
Muutunud konkurentsikeskkond
Kui varem oli Eestis tootmise eeliseks madalad tootmiskulud, siis nüüd võiks meie tugevuseks olla uusi lahendusi toetav keskkond ja paindlikkus, rääkis Kukkonen.
„Eestlased on väga väledad ja valmis katsetama, ka katse-eksituse meetodil. Aga selle taustal on väga oluline positiivne hoiak, et ollakse valmis muudatusteks. Eestis ei ole ressurssi, et suuremahulist tootmist korraldada, aga meil on kiirust ja nutikust proovida toota midagi uut,“ rääkis Kukkonen. Kõige selle elluviimisel on tarvis ka oskuslikku muudatuste juhtimist, mille tööriistu ja häid praktikaid arenguprogrammis ka jagatakse.
Pikaajalise tootmisettevõtte juhi kogemusega Kaarel Suuk peab EBSi uut arenguprogrammi heaks tervikuks. „Me proovime luua sellise suurepärase võimaluse, et me lihtsalt ei arenda juhtimist, vaid ühendame juhtimise, innovatsiooni ja tootmise – selline kombo, mis täna on Eestis täiesti täitmata,“ rääkis ta.
Loomulikult arvestatakse programmis ka kestlikkuse komponendiga, milleta enam ühtki tootmist juhtida ei saa. „Keskkond, kus me tegutseme, on muutunud, ning uusi riske võtmata ja uusi võimalusi nägemata ei saa me enam Eestis toota.“
Oma oskuste ja teadmiste uuele tasemele viimisel peab Kaarel Suuk kõige olulisemaks huvi ja mõistmist, et on võimalus areneda ja seda sõltumata positsioonist. “Tänapäevane juhtimine ei ole positsiooni hierarhia. Me oleme liidrid, kui me tahame olla liidrid, ja selleks ei ole vaja tiitlit. Soov areneda on eeldus selleks, et organisatsioon saaks areneda.”
Samuti tuleb sisuturundussaates juttu sellest, miks üldse ennast arendada, kuidas hoida end kursis globaalsete trendidega, mil moel muutusi edukalt ellu viia ja kuidas luua toetavat organisatsioonikultuuri. Saate külalisteks on Jari Kukkonen ja Kaarel Suuk äriülikoolist EBS. Saatejuht on Esme Kassak.
EBS: tootmise megatrendid loovad vajaduse teistsuguseks juhtimiseks
00:00

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.24, 14:42
Lihtne lahendus ettevõtte juhile võlgade haldamiseks - Infopanga võlaregister
Ettevõtte juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnikega ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada ettevõtte rahavoogusid ja tekitada täiendavat stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav protsess, eriti kui sellega kaasnevad pidevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus. Infopanga võlaregister pakub aga tõhusat lahendust, mis aitab juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele