
- Hekotek juht Heiki Einpaul Foto: Andras Kralla
Ukraina sõjaga kaasnevate sanktsioonide tõttu pidi masinaehitusettevõte Hekotek lõpetama ekspordi Venemaale, mis tõi umbes poole ettevõtte käibest. Ettevõtte juhi Heiki Einpauli sõnul pole olukorra stabiliseerumiseks lootust enne, kui Venemaa võimuladvik vahetub.
“Meil olid plaanitud ka tänaseks kaks ärasaatmist, kuid see on võimatu. Praeguse seisuga ma ei kujuta ette, kes sinna Venemaale sõitma tuleks,” tõdes Einpaul ja lisas, et praegu pole mõtet loota ja oletada, et äkki veel kolmapäeval saab Venemaale midagi saata. Ta arvab, et sõja jätkudes võidakse peagi kehtestada Venemaale veel karmimad sanktsioonid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kodumaine rõivabränd Marat teatas, et tulenevalt sõjalisest olukorrast Ukrainas, lõpetab ettevõte oma toodete valmistamise Valgevenes. Uue võimaliku tootmiskohana nähakse Makedooniat, kus toodetakse hetkel ka Sangari triiksärke.
Puidutööstustele ja pelletitehastele seadmeid valmistav Hekotek sõlmis Siberis Krasnojarski krais tegutsev Lesosibirski puidutööstusega LDK No.1 lepingu pelletitehase seadmete tarnimiseks.
Energia kallinemisega toimetulemise võtmelahendus on säästlikumad ja alternatiivsed lahendused ning need, kes ainult virisevad ja abi nõuavad, jäävadki lõpuks hammasrataste vahele või õpivad efektiivsemalt taotlusi kirjutama, ütleb masinaehitusettevõtte Hekoteki omanik Heiki Einpaul tööstusjuhtide küsitluse vastuses.
Venemaalased, kellega koostööd teeme, on pigem varasemast innukamad, kannatlikumad ja vähem pretensioonikad, kirjutab ettevõtja Heiki Einpaul, tööstusettevõtte Hekotek omanik.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.