Saku Õlletehase tööohutusjuht: alfa-seisund on tootmises suur oht
Uus fookus tööohutuse vallas on meil alates eelmisest aastast n-ö alfa-seisund, mis on väga paljude tööõnnetuste või lihtsalt potentsiaalselt ohtlike situatsioonide algpõhjuseks, kirjutab Saku Õlletehase keskkonna- ja tööohutusjuht Tea Länts.
Alfa-seisund võib põhjustada töökeskkonnas õnnetusi, näiteks kukkumisi, libastumisi, komistamisi, aga ka ohtlikke olukordi liikluses, hoiatab Tea Länts. Foto: Saku Õlletehas
Tööohutus on meie ettevõttes ja ka grupi tasandil üks võtmefookustest, mis on ka kestlikkuse strateegia „Koos nulli suunas ja edasi“ üks alamteemadest. Sellest annab tunnistust ka fakt, et tööõnnetuste arv vähenes meil 2023. aastal võrreldes 2022. aastaga 21%. Iga päev püüdleme selle poole, et meie tehastes üle maailma ei juhtuks ühtegi tööõnnetust.
Saku Õlletehas võttis esimese Carlsberg Grupi ettevõttena Baltikumis kasutusele süsihappegaasi kokkukogumise ja taaskasutamise süsteemi, mis aitab märgatavalt vähendada ettevõtte keskkonnajalajälge ning võimaldab ühtlasi tehases ise toota ca 65% õlleteol, filtreerimisel ja villimisel vajaminevast CO2-st. Investeeringu kogumaht ulatus 1,2 miljoni euroni.
Paljud tööstusettevõtted võimaldavad vaimse tervise turgutamiseks oma töötajatele aina enam tasuta psühholoogide visiite, paistab silma Tööstusuudiste küsitlusest, kus oma vaimse tervise toetamise meetodeid tutvustavad kokku seitse ettevõtet. Näiteks Saku Õlletehase kontsernis on töötajale pakutud võimalust ka ajutiselt töölt eemal olla.
Statistikaameti andmetel vähenes esimesel poolaastal kaupade eksport 11%, mida põhjustas töötleva tööstuse ja kütuste väljaveo langus, samuti rahvusvaheliste kaubaturgude nõrk nõudlus ja geopoliitilised pinged. Kuigi olukord on keeruline, prognoosivad eksperdid majanduse kasvu ja ettevõtjatel on võimalus laiendada ärimahtusid uute koostööpartnerite kaudu.