Positiivne on, et kasvama on hakanud töötaja kohta loodud lisandväärtus ja käive, kirjutab Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juht Ruta Rannala kommentaaris Infopanga värskele tekstiili- ja rõivatööstuse aastaraportile.

- Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juht Ruta Rannala Foto: Erakogu
Nii rõivatööstuse kui ka tekstiilitööstuse valimisse kuuluvate ettevõtete tegevusnäitajate osas pole eelmise perioodiga võrreldes pöördelisi muutusi toimunud. Ja riiklik majanduspoliitika – taluvuse piirile tõusnud energiahinnad, aktsiisid ja uued plaanitavad maksud – ei toeta kuidagi ettevõtete kohanemist ja kasvu ka edaspidi.
Mis toimub tekstiili- ja rõivatööstuses? Infopanga valdkonna aastaraportiga saab tutvuda
SIIN.
Ent tulude ja kasumlikkuse vähene kasv või mõnel juhul 5% piiresse jääv langus kinnitab jätkuvaid probleeme turunõudlusega. Viimane on kahtlemata seotud ka sisendhindade, eriti tööjõu, logistika ja energiahindade kasvuga, mis ei tee tegutsemist väga konkurentsitihedal rahvusvahelisel turul lihtsaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsivõime langus seab ohtu rõiva- ja tekstiilitööstuse tehnoloogiasiirde ja innovatsiooni võimekuse, mis on Euroopa rohepöörde valguses kriitiliselt oluline, kirjutab Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juht Ruta Rannala Äripäeva infopanga värskes rõiva- ja tekstiilitööstuse aastaraportis.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.