Varem komponentide puuduse tõttu laovarusid suurendanud ettevõtted tegelevad nüüd varude optimeerimisega, kirjutab Incap Eesti tegevjuht Margus Jakobson Infopanga elektroonikatööstuse aastaraporti kommentaaris.

- Incapi juht Margus Jakobson Foto: Raul Mee
Elektroonikatööstus on viimastel aastatel läbi teinud märkimisväärseid muutusi ja väljakutseid.
Mis toimub elektroonikatööstuses? Infopanga aastaraporti leiad
SIIT.
Eelmisel aastal kogesime näiteks Incapi grupiga, kuidas meie suur klient oli sunnitud oma laovarusid vähendama, kuna varasem komponentide puudus oli viinud liiga suurte laovarudeni. See on olnud laiem probleem kogu sektoris, kus paljud ettevõtted tegelevad nüüd oma laovarude optimeerimisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elektroonikatööstust painanud komponentide kriis on lahenemas ning uuteks väljakutseteks on küberturvalisus ja jätkusuutlikkus. Neid teemasid käsitletakse täna Tallinnas toimuval rahvusvahelisel elektroonikatööstuse seminaril “EMS and Beyond 2024”.
Elektroonikatööstuse TOPi esikohale tõusnud Electro-Hill Eesti müügitulu kasvas möödunud aastal 240%. Eesti elektroonikatööstus näeb endal selgelt rolli ka Euroopa kiibivaldkonna arengus.
Kaheksa kvartalit kestnud majanduslangus on vähendanud ettevõtjate investeerimisjulgust, kuid elektroonikatööstuses on investeeringud võrreldes 2023. aastaga kasvutrendis.
Paljudes Euroopa riikides on rõhk kiibitehaste rajamisel ja ka Eestil on plaanis osaleda kiibivaldkonna kompetentsikeskuste võrgustikus, kirjutab Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juht Arno Kolk värske Elektroonikatööstuse TOPi kommentaariks.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.