EASi rakendusuuringute programmi arendusjuht Kaupo Reede kirjeldab, kuidas varasema rakendusuuringute ja raha taotlemise kogemuseta väikeettevõtja oma esimese projektini jõudis.

- Kaupo Reede. Foto: Rene Riisalu / Erakogu
Väikeettevõtted, mis on esmakordselt ette võtmas teadmusmahukat arendustööd, seisavad tihti silmitsi väljakutsetega, mis tunduvad esmapilgul ületamatud. Siin tuleb appi EASi rakendusuuringute programm ehk RUP, mis on loodud abistama Eesti ettevõtteid teadmusmahukate tootearenduste puhul. Abi koosneb kahest osast: nõustamine ja rahastamine.
Esimene etapp: idee valideerimine
Ettevõtjal oli idee hakata tootma taimsest valgust lihaalternatiive ning töötada selleks välja oma originaalretseptuur ja tehnoloogia. Eesmärk oli saavutada võimalikult lihasarnane toode. Thormi kaubamärgi all tegutsev ettevõte Vegestar OÜ pöördus ideega RUPi meeskonna poole ning vaatasime koos ideele peale ja kõrvutasime seda turuolukorraga.
Vaatasime pikaajalisi prognoose toiduvaldkonnas ja ka seda, milliseid tehnoloogiaid seni kasutatud on. Jõudsime järeldusele et toote- ja tehnoloogiaarendus on ajakohane ja õnnestumisel on nii toote kui ka tehnoloogia jaoks olemas konkreetne turunišš. Samuti jõudsime järeldusele, et olemasolevad tehnoloogiad ei paku piisavalt head tootelahendust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.