Euroopat ootab ees teatud liiki maapõueressursside põud ja meie loodusvarad võivad mängida olulist rolli selle kriisi leevendamisel. Eesti Mäeseltsi auliikmeks valitud Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi vanemlektor Erik Väli sõnul pidurdab Eesti maapõueressursside kasutuselevõtmist tasakaal riigi ja kohalike omavalitsuste huvide vahel.
- Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi vanemlektor Erik Väli. Foto: Tallinna Tehnikaülikool
Selleks, et anda oma panus tulevikku läbi maapõues leiduvate ressursside ja nende majandusliku potentsiaali uurimisse, võttis Väli 2016. aastal sügisel vastu kutse asuda tööle Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia instituuti. „Seal ootas mind ees uus ja huvitav väljakutse - jätkata oma mäendusalast tegevust teadus ja akadeemilises õhkkonnas,“ räägib Väli. „Õppejõuna annan edasi bakalaureuseõppekava „Maa süsteemid, kliima ja tehnoloogiad“ üliõpilastele aastakümnete jooksul omandatud kogemust, teen jõudumööda teadust ja hoian mentorina silma peal nii mõnelgi inseneriks pürgival andekal tudengil,“ kirjeldab Väli, kes ennustab eriala lõpetanutele suuri võimalusi.
Seotud lood
Kogu maailm maadleb toorainekriisiga, aga kui ohtlik on kriis maavarateadlase pilgu läbi ja mis seda kriisi lahendada aitaks? Millised on üldse kriitilised maavarad ja kuidas saaksime tagada varustuskindluse?
Lähiaastatel saab Soome juurde mitu uut kaevandust. Euroopa Liit soovib vähendada sõltuvust Hiina metallidest ja lahenduseks on põhjanaabrite maavarad, kirjutab YLE uudiste portaal.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.