Metallitööstus Lapi MT jäi möödunud aastal ilma heast lepingust Rootsi partneriga, sest ei suutnud Eestist töö jaoks vajalikku inseneri leida. See näitab, et inseneride olukord on tööjõuturul väga halb, sõnab ettevõtte omanik Andrus Vare.

- Lapi MT ja Saunumi omanik Andrus Vare. Foto: Andras Kralla
Otsisime mullu ligi pool aastat inseneri ja mitte ühtegi sooviavaldust ei tulnud, insenere lihtsalt ei ole, vastas Andrus Vare Tööstusuudiste palvele kommenteerida inseneride olukorda Eestis. „Selle taha jäi meil üks hea leping Rootsi ettevõttega. See näitab tegelikult, et olukord on väga halb, eriti ääremaadel,“ märkis Vare.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värske OSKA raport tõi esile, et terav inseneride puudus pärsib masina- ja metallitööstuse ning elektroonikatööstuse tegevust. Olukord on halb ka teistes sektorites, selgus Tööstusuudiste erinevate tööstussektori ühenduste küsitlusest.
Eesti tööstusjuhid on juba pikka aega juhtinud tähelepanu sellel, et tööstuse arenguks on meil kiiresti vaja rohkem erialase väljaõppega tööjõudu, eriti insenere. Tööstusuudised uuris tööstuse erialaliitudelt, millist lahendust nad probleemile näevad.
Saade "Tööstusuudised eetris" keskendub tööjõule ja tootearendusele. Saates on külas metallitööstuse Lapi MT ja Saunumi omanik Andrus Vare, kellega on juttu nii metallitööstuse hetkeolukorrast, tööjõuturust, aga ka tootearendusest.
Tootearendus on tegelikult väga tugevatele inimetele, sest selles on ääretult palju pettumusi, ütles saunaõhku ühtlustava tehnoloogia Saunumi looja ja soojusenergeetika insener Andrus Vare hiljuti saates "Tööstusuudised eetris".
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.