Sõda Ukrainas ja äritegevuse lõppemine Venemaaga nõudis Saku Õlletehase juhi Jaan Härmsi sõnul paljude plaanide kiirkorras ümbertegemist, kuid nüüdseks on Vene eksport osaliselt teiste välisturgudega asendatud.

- Saku Õlletehase juhi Jaan Härmsi sõnul on kaotatud Vene turg nüüdseks osaliselt teiste välisturgudega asendatud. Foto: Liis Treimann
Saku Õlletehase emafirma Carlsberg Grupi esimese poolaasta majandustulemused olid tugevad – orgaanilised müügimahud kasvasid 8,9, müügikäive 23,6 ja ärikasum 35,9 protsenti. Saku Õlletehase kuue kuu müügimaht küll langes, ent müügitulu kasvas 8,2 protsenti 36,3 miljoni euroni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saku Õlletehase 2021. aasta auditeeritud müügikäive ulatus 69,35 miljoni ning puhaskasum 8,1 miljoni euroni – tegu on ettevõtte viimaste aastate tugevaima tulemusega¬, mida tõukasid tagant nii kodumaine jaeturg kui ka tuntav ekspordikasv.
Pärast sõja puhkemist ning Venemaa ja Valgevenega koostöö katkemist tekkis Saku Õlletehasel, nii nagu paljudel teistel õlletootjatel, probleeme klaaspudelite tarnega. Et pudelite võimalikku defitsiiti vältida, kutsub Saku Õlletehas inimesi üles taarat mitte pikalt koju koguma, vaid seda pandipakendi süsteemi kaudu esimesel võimalusel tagastama.
Carlsberg lahkub Venemaa turult, müües sealse äri.
Tööstusuudised uuris Eesti toidutööstustelt, kuidas on kulgenud sõjapõgenike palkamine ja kuidas sõda toidutööstust mõjutab. “Kindlasti on toidutootjad sunnitud hindu tõstma ja mõned ilmselt lõpetavad ka tegevuse,” sõnab Leiburi personalijuht Jane Pannel.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.