Kui Arenguseire Keskuse raportit kajastavas artiklis kirjeldati võimalust tuua päevakorda rahvatervise maks, mis tähendab maksu suhkru- ja rasvasisalduse eest, siis joogitööstuse A. Le Coq tegevjuht Tarmo Noop peab valeks toiduainete klassifitseerimist headeks või halbadeks.
- A. Le Coqi juht Tarmo Noop märgib, et riik peaks oma kodanikke rohkem usaldama, mida keegi sööb. Foto: Andras Kralla
Noop ütles Äripäeva teemaveebile Finantsuudised, et ka rasvad ja suhkrud on eluks hädavajalikud, pigem on probleem peamiselt inimeste valikutes ja teadmistes.
"Rasvamaksu tekitamine ei pane kindlasti kedagi rohkem liikuma jne," lausus Noop tõsiselt. "Ma olen inimesena tervikuna inimeste vabaduste poolt ja mulle ei meeldi, kui riik ütleb mulle, mida ma pean sööma ja mida mitte. Ma usun, et piisava informeerituse juures oskavad inimesed piisavalt hästi ka ise otsuseid teha ja riik peaks oma kodanikke usaldama. Ja kui ma tahan piparkooke süüa, siis ma neid ka söön ja riik ei tule mulle seda ütlema, kas ma teen õigesti või valesti."
A. Le Coqi juhi kommentaari saab pikemalt lugeda
Finantsuudistest.
Arenguseire Keskuse raportit kajastavat artiklit saab lugeda
siit.
Seotud lood
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.