• 31.01.14, 15:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Millisele tuntud Eesti tootele  pakuti nimeks Kevade Uim?

31. jaanuaril võõrustas selle aasta esimest Äripäeva Tööstuse klubi AS Liviko, mille juhid tutvustasid ettevõtte tootearenduse ja ekspordi kogemusi.
AS Liviko turundusdirektor Liivi Tadolder tutvustas klubilistele ettevõtte kahe tuntuima brändi – Viru Valge ja Vana Tallinna kujunemist, ajalugu ja tootearendust.  Mõlemad tooted sündisid Eestis 1960ndatel ehk sügaval nõukogude ajal, kuid on sellest hoolimata kandnud alates sünnist edasi tugevat rahvuslikku identiteeti.
Tadolder märkis, et näiteks likööri Vana Tallinn puhul oli algselt laual kolm nimevarianti: Vana Toomas, Vana Tallinn ja Kevade Uim. „Kuna turiste hakkas tol ajal Eestisse aina rohkem tekkima, otsustati nimetada toode lõpuks ikkagi Vana Tallinnaks,“ märkis Tadolder.Tema sõnul on Vana Tallinna puhul huvitav ka see, et kuigi tegu on Eestis sündinud likööriga, valmib see globaalsetest toorainetest, mis ostetakse sisse Eesti jaoks eksootilistelt turgudelt: Hiinast, Jamaicalt, Madagaskarilt, Indiast, Vietnamist, Indoneesiast ja Haitilt.AS Liviko juhatuse esimehe Janek Kalvi sõnul võib öelda, et peale teadmiste ja seda valmistavate inimeste ei pärine ükski komponent Vana Tallinna sünni juures Eestist.Samas tunnistasid nii Kalvi kui Tadolder, et Liviko ei osanud ette näha seda, kui populaarseks võib mõni toode kujuneda. Kui ettevõte tõi turule Vana Tallinna glögi, oldi tunnistajaks äärmiselt suurele nõudlusele.„Puutusime kokku enneolematute ja prognoosimatute müügikasvudega,“ märkis Kalvi.Ta lisas, et kuna suure nõudluse tõttu oli Vana Tallinna glögi kauplustes läbi müüdud, sai ta end tunda kui kunagine viinavabriku direktor, kellele helistasid sõbrad ja uurisid, kas tema käest oleks võimalik glögi osta.
 

Seotud lood

  • kestlikkusuudised.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 20.12.24, 11:41
Kliimakriis ähvardab ka Eesti ettevõtteid – kas oled riskideks valmis?
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
3
Uudised
  • 13.01.25, 18:53
Eestis läheb kümnete miljonite eurode eest metsa müüki
4
Uudised
  • 14.01.25, 11:40
Kristjan Rahu puidutööstus värbas uue juhi Rootsi kontsernist
5
TOP
  • 16.12.24, 07:00
Suur tööstuse TOP 2024: võitja tuli, nägi ja võitis
Nimekirjas 550 tööstusettevõtet!
6
Arvamused
  • 13.01.25, 15:22
Aigar Vaigu: kevadel avame ukse Eesti kiibiärile
Oma kiibikeskus aitab luua tugeva lisandväärtusega ettevõtlust

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele