E-Piima ja Tere AS ühinemise plaan jäi katki, kuigi E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ise peab Eesti piimatööstuste ühinemist loomulikuks sammuks tulevikus.
„Meil oli planeeritud auditi kokkuvõtte 1.detsembriks ja selle kokkuvõtte järgi lõpetasid pooled läbirääkimised,“ kommenteeris Murakas.
Muraka sõnul ei saa kindel olla, et tulevikus mingit ühinemist siiski ei toimu.
Selleks korraks on pooled allakirjastanud ühise leppe, et läbirääkimised on lõpetatud, lisas ta.
„Selline oli tegevuskava, millel oli oma ajaplaan, jõuti sinna, kuhu planeeritud, kuni tekkis otsustamiskoht. Ja selline oli mõlema poole otsus,“ põhjendas Murakas.
Tuleviku suhtes ei osanud Murakas midagi öelda. „Ei ole mõtet spekuleerida, eks tulevik näitab, mida toob. Mina olen seisukohal, et Eesti piimandusettevõtetel on vaja teha suuremat lepingulist koostööd eksporditurgudel ning efektiivsem on ühineda, et saada mingit sünergiat,“ lausus Murakas.
Muraka sõnul oli E-Piima ja Tere vahel väga sisukas infovahetus, konsultatsioonid ühinemise eesmärgil tegid targemaks.
„Tulevikus saab seda kogemust ära kasutada, sest aeg liigub selles suunas, et sunnib piimatööstuseid rohkem koostööd tegema ja ka ühinema,“ nentis Murakas.
Seotud lood
ASi Tartu Agro juhataja Aavo Mölder sõnul oleks detsembri alguses luhtunud Tere ja E-Piima ühinemine olnud hea.
Valio Eesti ASi juhatuse liikme Maido Solovjovi sõnul on Tere ja E-Piima ühinemise peatamine mõistetav ning takistuseks võis saada kahe ettevõtte erinev omandistruktuur.
ASi Tere juhatuse esimehe asetäitja Ülo Kivise sõnul jäi E-Piima ja Tere ühinemise katkemine pigem vormiliste kui sisuliste küsimuste taha.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.