Viimase kuue aasta jooksul pole me Eesti ettevõtjate hulgas nii suurt huvi Läti vastu täheldanud kui praegu, märkis GatewayBalticu ekspordi projektijuht Inga Ulmane.
"GatewayBaltic on kuus aastat Lätis tegutsenud ning me pole oma senise tegutsemisaja jooksul veel täheldanud nii suurt Eesti ettevõtjate huvi Läti turu vastu kui viimase 6-8 kuu jooksul," sõnas Ulmane.
„Esiteks tehakse turu-uuringuid, kohe ei julge Eesti ettevõtjad partnereid otsima hakata, kuna tahetakse veenduda Läti turu ja ettevõtete seisukorras," tõdes ta. Ulmane sõnul on huvi kasvanud valdkondade vastu nagu ehitus, IT ning toidu- ja trükitööstus.
„Baltikumi jaemüüjate privat labelite ehk jaebrändi toodete kiire areng pakub häid ekspordivõimalusi toidutööstuses. Trend on märkimisväärne olnud piimatoodete ja karastusjookide segmentides,” ütles Ulmane ja lisas, et Rimi on jaebrändi toodete äris üks olulisemiad tegijad, mille kaudu on lihtne Läti ja Leedu turule pääseda.
Ekspordialase konsultatsiooni ja uuringutega tegelev GatewayBaltic tegutseb kõikides Balti riikides.
Seotud lood
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.