See, et Henkeli kontsern on otsustanud mitmed tootegrupid Eestisse kolida, tähendab usaldust meie majanduse ja rahasüsteemi vastu, ütles ehitusmaterjalide tootjate liidu tegevdirektor Enno Rebane.
„Ma ei tea Henkeli otsuste tegemise tagapõhja, aga ma arvan küll, et neid otsuseid on ehk natuke toetanud ka viimasel ajal üha kõvemini kõlavad jutud Eesti eurole üleminekust,“ lausus Rebane. „Ja ma südamest loodan, et tulemas on teisigi firmasid.“
Henkeli kontsern avas Tartus kolm nädalat tagasi Ceresiti ehitussegude tehase ja täna teatas Henkel, et tõi vuugitäitematerjali Makroflexi tootmise Soomest Eestisse.
Samas möönis Rebane, et Makroflexi kui peamiselt eksporti mineva toodangu ületoomine Soomest Eestisse on midagi muud, kui tuua Eestisse näiteks kohalikule turule mõeldud ehitusmaterjalide tootmine.
„Meil on tootmisvõimsust endalgi piisavalt üle,“ rääkis Rebane. „Konkurents on väga suur ja ma ei näe, et ehitusmaterjalide hinnad saavad veel allapoole minna. Minu arvates maksvad paljud ehitusmaterjalide tootjad praegu tootmisele peale. Päris uuele tulijale tähendaks Eestisse tulek suuri investeeringuid ja praegu ei ole kuidagi mõistetav, kuidas oleks neid investeeringuid võimalik tagasi teenida.“
Seotud lood
Henkel Makroflex AS sulges Soomes Oittis tegutsenud tehase ning koondab kogu oma ehitusvahtude- ja silikoonide tootmise Pärnu tehasesse, millesse tänavu investeeritakse kuni 8 miljonit krooni ning plaanis on tehast järgnevatel aastatel veelgi laiendada.
Olen juba ammu mõelnud, et miks nad hoiavad töös kahte tehast nii väikese vahemaa taga, kommenteeris konkurent, OÜ Krimelte juht Jaan Puusaag uudist, et Henkel Makroflex tõi oma tootmise Soomest Eestisse.
Henkel Makroflex kolib oma Soome tootmise Eestisse, lähitundidel avaldatakse täpsem pressiteade.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.