Kohaliku tootjaga on palju lihtsam konkureerida, sest tingimused on võrdsemad ja seega ka konkurents ausam, ütles Eesti ühe suurema kuivsegude tootja, Mäos asuva OÜ Sakret kommertsdirektor Tiina Maar.
„Kohaliku tootja puhul teame me enam-vähem, mis on tooraine hind ja mis on tööjõu hind,“ selgitas Maar. „Seega kohalike tootjate puhul ei saa toodangu hinnad väga palju erineda. Kui aga toode tuuakse mujalt sisse, siis on hinnaga mängimiseks rohkem ruumi.“
Maari kinnitusel ei näe ta mingit põhjust, miks nad peaksid reedel Tartus avatud Henkel Balti kuivsegude tehase turuletulekut kohutavalt kartma. „Eks näis, mis toimuma hakkab, aga täna oleme me väga optimistlikud ja üritame pigem oma turuosa suurendada,“ oli Maar enesekindel.
Sakreti aastane tootmisvõimsus on 150 000 tonni kuivsegusid ehk viis korda enam kui Henkel Baltil. „Ja meie sortiment on võrreldes nendega tunduvalt laiem,“ lisas Maar.
Kolmandik Sakreti toodangust läheb eksporti, peamiselt Skandinaaviamaadesse. „Ekspordime kallimaid tooteid nagu näiteks plaadi- ja fassaadisegud,“ täpsustas Maar. „Eesti turul on suur osakaal odavamatel toodetel ehk betoonil ja müürisegudel.“
Seotud lood
Mis saladust sa siin ikka hoida saad – internetist leiab ju konkurendi kohta nii mõndagi, ütles Saint-Gobain Ehitustooted ASi Aravetes asuva kuivsegude tehase Optimix direktor Urmas Paales.
Ceresiti ehitussegude reedel avatud tehas Tartus annab enesekindlustust, võrdsemad konkurentsivõimalused ja ambitsioonika eesmärgi saada enda kätte veerand koduturust, rõhutas OÜ Henkel Balti juhataja Siiri Odrats-Koni.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.