Eesti Energia põhivõrguettevõtte Elering
ostmine riigi poolt tagab edaspidise dividendivoo riigikassasse ning ühtlasi
turgutab Eesti Energiat, kust riik plaanib välja võtta nii palju dividende kui
vähegi võimalik.
Neljapäeva õhtul teatas valitsus plaanist osta 2,1 miljardi krooniga ära Eesti Energia põhivõrguettevõte Elering.
„Tehingu rahastamine käiks riigieelarvest. Eelarve tasakaal sellest ei kannataks, sest see läheks kirja finantstehinguna,“ kinnitas rahandusminister Jürgen Ligi.
Majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul pole veel otsustatud, millisest eelarveallikast 2,1 miljardit võetakse. “Praegu on ju riigil raha olemas,“ ütles Parts. Ta tõi näiteks, et miljardid võiks võtta riigi kassa-ja stabiliseerimisreservist. „Aga kust tuleb tegelik rahavool, see on kaalumisel,“ lisas Parts.
Endise rahandusministri Aivar Sõerdi arvates kehtiks selle tehingu puhul win-win variant, kui riik võtaks Eesti Energialt eelarve täiteks sajaprotsendiliselt kasumi välja ja ostaks samaaegselt põhivõrguettevõtte.
Loe artikli täisversiooni tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Eesti Energiast eraldatava Eleringi juhiks
saab firma nõukogu tänase otsuse kohaselt Taavi Veskimägi, kes on otsustanud
poliitikast lahkuda.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.