• 24.04.09, 12:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Baltikas osaline tööaeg ja koondamine

AS Baltika koondab 23 töötajat ning kohaldab 38 töötaja puhul osalist tööaega, kinnitas Äripäevale tööinspektsioon.
Tööinspektor-teabespetsialist Sigrid Sarv ütles e-kirjas, et Baltika on taotlenud sel aastal nõusoleku osalise tööaja kehtestamiseks 9. märtsist kuni 8. juunini, millele inspektsioon on ka nõusolek andnud.
Teises sellel aastal esitatud taotluses soovis Baltika koondada 23 töötajat, millele on samuti tööinspektsioon oma kooskõlastuse andnud, kirjutas Sarv.
Baltika peadirektorilt Meelis Milderilt ei õnnestunud Äripäeval kommentaari saada. Baltika finantsjuht Ülle Järv ütles, et koondamine on praeguses majandusolukorras tavaline asi ning soovitas Äripäeval Baltika täpsemaid kommentaare lugeda teisipäeval ilmuvast börsiteatest, kus lisaks muule ka osalise tööaja ja koondamise teemasid puudutatakse.
Mis saab peale juunit, kui tööinspektsioonist taotletud osalise tööajale üle minemine lõppema peaks, sellest on Järve sõnul veel vara rääkida.
Märtsis teatas Baltika, et moekaubandusettevõtte müük kukkus sel kuul 24%, 68,1 miljoni kroonini. Jaemüük vähenes 20% ja hulgimüük 52%. Kolme esimese kuu kokkuvõttes kahanes müük 17%, 221 miljoni kroonini.
Samuti ei maksa Baltika eelmise, kahjumlikuks osutunud majandusaasta eest dividende. Majandusaasta 18,9 miljoni kroonine kahjum kandtakse eelmiste perioodide jaotamata kasumi koosseisu.
Baltika Grupp on rahvusvaheline rõivakaubanduskontsern, mille rõivabrändideks on Monton, Baltman, Mosaic ja Ivo Nikkolo. Ettevõttel on üle 100 kaupluse seitsmes riigis – Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Ukrainas, Venemaal ja Tšehhis. ASi Baltika aktsiad on noteeritud Tallinna börsil alates 1997. aastast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele