Pankrotihaldur Andres Hermeti sõnul
noolivad Pjotr Sedini pankrotistunud vineeritehast venelased ja hiinlased, kes
tahavad tervikvara kätte saada vähem kui 300 mln krooniga.
"Alghinnaga ühtegi pakkumist ei laekunud," rääkis Hermet aripaev.ee-le viimasest Baltic Panel Groupi müügist, kus vineerifirma tervikvara oli oksjonil 390 miljoni kroonise alghinnaga. Tehase esimene 425 miljoni kroonise alghinnaga enampakkumine kukkus samuti läbi.
"Hiina ostjad ütlesid, et neil on vaja rohkem aega, praegu ei tea nad, milliseks kujuneb toorme ja tööjõu hind," selgitas Hermet. Ülejäänud huvilised on tema sõnul Venemaalt. Ehkki ühtegi kirjalikku pakkumist ei esitanud, kauplesid potentsiaalsed ostjad Hermetilt kõvasti hinda alla.
"Arvati, et alla 300 miljoni ostetaks kohe, aga meil on nõudeid nii palju, et raske on hinda nii palju alla lasta," kommenteeris Hermet. Uue hinna peavad kinnitama võlausaldajad ning see pannakse ilmselt paika selle nädala lõpus.
Baltic Panel Group läks pankrotti selle aasta mais. Ettevõtte suuremad võlausaldajad on maksu- ja tolliamet, SEB, Eesti Ehitus ja Ferroline Grupp.
Seotud lood
Kohilas vineeri tootva Baltic Panel Groupi
juht Tiit Tammsaar ütles, et tehas tühjalt seisma ei jää – võimalike ostjatena
näeb ta suuri konkurente Lätist ja Soomest.
Grove Investi advokaat Erki Kergandberg
rääkis enne Eesti Ehituse ja Grove Investi võlavaidluse istungit, et vineeri
tootmisliinis ütlesid üles kahtlast päritolu masinad.
Baltic Panel Groupi pankrotihaldur Andres
Hermet ütles aripaev.ee-le, et Pjotr Sedinil olid korralikud äriprojektid, kuid
vineeritehase seadmed ja kinnisvaraturu jahenemine vedasid teda alt.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.