Maag Piimatööstuse juht Valdis Noppel ütles
aripaev.ee-le, et kardab paremat kokkuostuhinda nõudvate piimatootjate
eesmärkide hägustumist ning konkurentsivõime kahjustumist.
"Igasugune katusorganisatsioon on enamikel juhtudel tervitatav, küsimus on selles, kui realistlikud on konkreetse ürituse eesmärgid," ütles Noppel vastuseks aripaev.ee küsimusele, kuidas piimatööstus suhtub möödunud nädalal tegevusplaane arutanud tootjate ühisrindesse.
"Kõige suuremaks ohuks pean (võrreldes ohuga tööstustele - toim) pigem ebastabiilsuse süvenemist sektoris tervikuna ja Eesti piimanduse pikemate eesmärkide hägustumist. Paneks kindlasti (piimatootjate - toim) koostöökogule südamele, et ei unustataks peamist, meie piimatoodete konkurentsivõimet avatud turul - olulist osa meie ühisest tulevikust," lisas Noppel.
Noppel ütles, et Eesti piimatootjate koostöökogu mõjutab kindlasti ka Maag Piimatööstuse koostööpartnereid. "Kindlasti mõjutab, kuid mitte üle keskmise, kuna minu andmetel oleme tootjatele makstava keskmise piimahinna tasemelt vabariigis paremuselt teisel positsioonil. Igaüks on oma valikutes vaba, kuid austan väga olukorrast tervikpilti tajuvaid koostööpartnerid," rääkis ta.
Noppel ei täpsustanud samas, kas Maag Piimatööstus omab ülevaadet, kui palju nende piimatootjaid Eesti piimatootjate koostöökogu tegevuses osaleb.
Seotud lood
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.