• 19.05.08, 11:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veel üks riik Euroopas kaalub tuumaenergiat - Holland

Euroopa riikide sekka, kes on valmis panustama tuumaenergiale ja ehitama uusi reaktoreid, võib lisanduda ka Holland.
Hollandi majandusministri Maria van der Hoeveni sõnul ei kujuta ta riigi tulevikku ette ilma tuumaenergiata, kui valitsus soovib täita CO2 heitmete vähendamiseks seatud eesmärgid, kirjutab Financial Times.
Hollandil tuleb leida alternatiiv maagaasile, millest toodetakse praegu 61% riigi elektrienergiast, kuid mille varud on vähenemas.
Praegu on Hollandis üks 1973. a ehitatud tuumaelektrijaam ning tuumaenergia osakaal vaid 2% Hollandi kodumaises elektribilansis. Võrdluseks on tuumaenergia osakaal Saksamaa elektritarbes 28%, Suurbritannias 21% ning Prantsusmaal 78%.
Hollandi tuumajaam pidi aastal 2004 töö lõpetama, kuid valitsus otsustas jaama tööaega pikendada aastani 2033.
„Kas ehitada uus tuumajaam või importida tuumaelektrit Prantsusmaalt, mida me praegu teeme,“ kirjeldas van der Hoeven Hollandi dilemmat. „Sisuliselt on kaks küsimust: kas me saame ilma tuumaenergiata hakkama – ja minu meelest ei saa – ning kas meil oleks vaja ehitada oma uus tuumajaam.“
Üle Euroopa hindavad poliitikud praegu ümber suhtumist tuumaenergiasse. Saksamaal hääletas parlament küll 2000. aastal tuumaenergia kasutamise lõpetamise poolt aastaks 2030, kuid kantsler Angela Merkel on lubanud tagasivalimise korral praeguste tuumaelektrijaamade käigusoleku aega pikendada. Ka Rootsi pole kiirustanud oma tuumaenergiast loobumise kava ellu viima ning Hispaanias puhuvad samuti sellele energialiigile soodsamad tuuled, kirjutas Financial Times.
Venemaa, mis ulatuslikust maagaasi kasutamisest enim kasu saab, plaanib ise ehitada järgmise 12 aasta jooksul 26 uut reaktorit.

Seotud lood

Uudised
  • 10.07.08, 19:07
Saksamaal suureneb tuumaenergia poolehoid
Suurenevad energiahinnad ja mured globaalse soojenemise pärast sunnivad Saksamaad järele mõtlema oma tuumaenergeetikast loobumise otsuse üle, mis praegu muudab Euroopa suurima majanduse veel sõltuvamaks saastavast söest ja Venemaalt pärit maagaasist.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.10.24, 12:52
20+ aastat kogemusi: Aindpro Automation toob tootmistööstusesse innovatsiooni

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele