• 16.05.08, 10:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suletud kaevanduste kohal vajuvad majad ja maad

Kaks Ida-Virumaa Kahula küla veerel paiknevat majapidamist on viimasel viiel aastal hädas lohku vajuvate põldude ning pragunevate majaseinte ja vundamentidega, süüdlaseks arvatakse suletud Sompa kaevandus.
Ida-Virumaa keskkonnateenistuse loodusvarade spetsialist Jelena Ello tunnistab, et põldudel on vajumine tõepoolest nähtav - nagu ka praod maja seintes, kirjutab Põhjarannik. "On tõenäoline, et see võib olla põhjustatud kaevandamisest," ütleb ta. Täpsem vastus on tema sõnul tehnilise järelevalve inspektsiooni öelda.
Maapõueseaduse järgi kestab kaevandamisloa omaniku vastutus keskkonnakahjustuste eest kümme aastat pärast kaevanduse sulgemist.
Eesti Põlevkivi arendusdirektor Kalmer Sokman ütleb pärast plaanide uurimist, et jutuks olevad majad asuvad endise 4. kaevanduse kohal, kus mäetööd lõpetati aastal 1971 ja kaevandus ise suleti seitsmekümnendate keskel.
Eesti Põlevkivi enam kui kolmkümmend aastat tagasi suletud kaevanduse kohal toimuva eest enam ei vastuta, vastutama (ja midagi ette võtma) peab riik.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele