• 03.04.07, 18:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Viis riiki leppisid kokku Kagu-Euroopa naftajuhtme rajamises

Rumeenia, Serbia, Horvaatia, Sloveenia, Itaalia ja Euroopa Liidu esindajad allkirjastasid kokkuleppe naftajuhtme rajamiseks Mustast merest Itaaliani.
1400kilomeetrine naftajuhe Rumeenia Musta mere äärsest sadamast Constantast Itaaliasse Triestesse peaks valmima 2012. aastat, vahendas ETV 24.
Päevas 1,2-1,8 miljonit barrelit naftat transportida suutva juhtme rajamine läheb maksma 2-3,5 miljardit dollarit (23-41 miljardit krooni).
Juhe parandab Euroopa Liidu ligipääsu Kaspia mere naftavarudele ning vähendada ühenduse sõltuvust Vene ja Lähis-Ida naftast.
Horvaatia peaminister Ivo Sanader märkis ka, et juhtme valmimisel peaks vähenema Vahemerel seilavate naftatankerite arv ja see mõjub positiivselt turismitööstusele.

Seotud lood

Uudised
  • 25.04.07, 13:35
Venemaalt Leetu suunduv naftajuhe võib kaduda
Venemaa toornaftajuhe Leetu on nii kulunud, et seda ei saa enam kasutada, asendusjuhe aga ei pruugi enam Leedut läbida, vahendas Bloomberg Vene ajalehte Kommersant.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele