• 23.02.07, 11:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia müüs Põhjamaadesse 26,6 miljoni krooni eest elektrit

Jaanuaris müüs Eesti Energia Põhjamaade elektribörsil Nord Pool kokku 62 065 MWh elektrienergiat koguhinnaga umbes 26,6 miljonit krooni.
Jaanuaris kujunes Nord Poolis elektri keskmiseks hinnaks 429,4 kr/MWh. Kuu jooksul oli Nord Poolis müüdud elektrienergia kõrgeimaks tunnihinnaks 1144,55 kr/MWh 25. jaanuari päeval ja madalaimaks tunnihinnaks 204,19 kr/MWh 2. jaanuari öösel.
Elektri hind Nord Poolis oli käesoleva aasta jaanuaris varem prognoositust oluliselt madalam. Selle põhjustasid soojad ilmad, normaalsest suuremad veereservid Norras ja Rootsis, CO2 emissioonilubade madal hind ning söe ja gaasi hinna langus. Varasemast madalamat elektri hinda prognoositakse NordPoolis kogu 2007. aasta esimeseks pooleks.
Eesti Energia alustas Nord Pooli elektri müümist 2007. aasta 4. jaanuaril peale Estlinki elektrikaabi käikuandmist.

Seotud lood

Uudised
  • 13.02.07, 08:56
Estlinki merekaabel töötas täiskoormusel
Estlinki merekaabli kasutamine esimesel kuul oli maksimumilähedane, teatas Eesti Energia.
Uudised
  • 04.12.06, 15:58
Sandor Liive: Estlink on kui viisavabadus elektronidele
Täna rööbiti Harkus ja Espos toimunud pidulik Eestit ja Soomet ühendava elektrikaabli Estlink avamine oli rõõmsa Eesti Energia juhi Sandor Liive sõnul nagu viisavabadus, mis on laiendatud elektronidele.
Uudised
  • 02.02.07, 13:56
Estlinki kaabli katkestuse põhjustanud lahendus läheb täiendamisele
Laupäeval, 3. veebruaril toimub katkestus Estlinki merekaabli töös, et parandada primaarne omatarbeühendus nii Harkus kui Espoos, teatas Eesti Energia.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele