Stargate Hydrogen kaasas 42 miljonit ja plaanib vesinikutootmise seadmete masstootmist
Rohevesiniku tootmise tehnoloogiat arendav Stargate Hydrogen kaasas rahastusvoorus 42 miljonit eurot, mille toel plaanib ettevõte alustada unikaalsel elektrolüüsitehnoloogial põhineva rohevesiniku toomisseadmete masstootmist.
Rahastamisvooru vedasid UG Investmentsi omakapitaliinvesteering ja toetusrahastus IPCEI (Important Project of Common Common Interest – üleeuroopalist huvi pakkuv tähtis projekt) vesinikutehnoloogiate raamistikust, kuid hõlmab ka teisi investoreid ja toetusi. Stargate on tunnustatud IPCEI projektina ja on seega osa vesinikutehnoloogiate masstootmisesse toomise programmist, mis hõlmab tööstusharu juhtivaid ettevõtteid nagu Enel Green Power, De Nora, Sunfire ja teised.
Eestil on tugev potentsiaal nii vesiniku tootmises ja vesinikutehnoloogia teadusarenduses kui ka tehnoloogia rakendamises, märgitakse Arenguseire Keskuse koostatud lühiraportis “Vesinikutehnoloogia hetkeseis ja väljavaated”.
Tartu linn, Pärnu vald, Saaremaa ja kuus ettevõtet alustasid Eesti Vesinikuoru loomist. Vesinikuoru eesmärgiks on arendada järgmise kuue aasta jooksul välja vesiniku tootmisüksused vähemalt kuues maakonnas. Paralleelselt arendatakse välja vesiniku transpordi- ja ladustamistaristut.
Eesti Standardimis- ja akrediteerimiskeskusse loodi komitee EVS/TK 80 Vesinikutehnoloogiad, mille esimeheks valiti Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži professor Allan Niidu.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.