Valgevene avas kolmapäeval Läti
transiidiäri tuksi keerata ähvardanud naftajuhtme Ventspilsi sadamasse.
"Kas sõda sai juba läbi?" küsis Läti majandusportaal rus.db.lv täna hommikul. Valgevene tühistas kolmapäeval ootamatult teisipäevase naftajuhtme kasutamise keelu, vahendas Reuters. Nafta hakkab taas voolama alates 23. juuli õhtust kella 23st. Samas, toru lubatakse kasutada vaid minimaalsel survel, kuna remonttööd on pooleli.
Valgevene põhjendas toru taasavamist remondimeeste märkimisväärselt kiirenenud töötempoga.
Venemaa valitsus teatas Valgevenega sõlmitud kokkuleppest, et riik lubab toru kasutada, kui remonditööd lõpetatakse 5. augustiks. Algselt pidid need valmis saama aasta lõpuks. Tüli lahendati asepeaministrite Igor Setšini ja Vladimir Semaško tasemel, kes omavahel telefonitsi vestlesid.
Kuna Valgevene keeras naftatoru kinni vaid mõned tunnid peale seda, kui Venemaa vetostas kahe Valgevene lihakombinaadi toodete sisseveo, peeti seda poliitiliseks sammuks ning vastastikuse kaubandussõja ilminguks uuel rindel.
Valgevene põhjendas toru sulgemist tehniliste vigade, varasemate lekete ja remonditööde venimisega. Ühtlasi tunnistas Valgevene lihaveo keelu põhjendatuks.
Valgevenet läbib 10 miljonit tonni Vene naftat aastas. Ventspilsi sadamasse jõudva musta kulla ostjaks on ettevõte Ventspils nafta terminals, mis käitles esimesel poolaastal 6,4 miljonit tonni naftasaadusi.
Seotud lood
Valgevene suhkru eksport Ukrainasse kasvab
iga kuuga ja see on Ukraina poliitikud ärevaks teinud, vahendas
charter97.org.
Venemaa riiklik tarbijajärelevalve
blokeeris 6. juunil ligi 500 Valgevene piimatoote sisseveo. See on tootjatele
tõsine löök, vahendas Valgevene uudisteportaal charter97.org.
Eile ägenenud kaubandussõja käigus keeras
Valgevene kättemaksuks kinni Venemaa naftajuhtme Lätti Ventspilsi
sadamasse.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.