26. jaanuaril ilmunud tööstuse erilehes uurisime, mida töösturid uuelt aastal enim ootavad. Hekoteki juhatuse esimehe Heiki Einpauli hinnangul tuleks riigi arengu nimel riigivalitsemise kulusid kärpida.
- Heiki Einpaul Foto: Erik Prozes
Mida uuelt aastalt enim ootate?
Järgneb Heiki Einpauli kommentaar:
Ootan ja loodan, et uus koalitsioon oma suhtelise vaesuse ümberjagamistuhinas (mida tegelikult peamiselt valijate tulevikuhäälte ostmiseks tehakse) ei nudiks ära Eesti unikaalselt lihtsat ja efektiivset maksusüsteemi.
Hea, et meil olid omal ajal tõelised liidrid, kes ei värisenud oma poliitilise jalgealuse pärast ja olid veendunud, et kui poliitikast minema lüüakse, siis on nad ka tavaelus vajalikud. Sellised mehed/naised julgesid mitte pisku kõigile laialijagamisega tegeleda, vaid ka riigile tervikuna kasulikke otsuseid teha.
Tegelikult peaksime Eesti arenguks tegelema oma riigi efektiivsemaks muutmisega ehk riigivalitsemise kulude kärpimisega.
E-lahendused annavad praegu võimaluse riigi kodanikel hulga oma aega kokku hoida. Super! Samas, kas need lahendused on vähendanud ametnike hulka?
Iga ettevõtja teab, et töötaja kulu ei ole kaugeltki ainult palgakulu.
Vot, kui valitsuskulud väheneksid, siis sellest oleks tulemas “terve” raha, mida koalitsioon uhkusega saaks jagada. Näiteks haigekassa puudujäägi katteks või kusagile mujale.
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.