„Turule tulekul kujuneb 2017. aasta Eleoni jaoks kindlasti läbimurdeaastaks, kuid samas ei ole mõtet enne elektrituruseaduse muudatusi erinevaid stsenaariume prognoosida,“ ütleb Eleoni juhatuse liige Oleg Sõnajalg, kes esineb 11. oktoobril 2016 ka konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.
- Vennad Oleg ja Andres Sõnajalg. Foto: Andres Haabu
"Turule tulekul kujuneb 2017 Eleoni jaoks kindlasti läbimurdeaastaks, kuid samas ei ole mõtet enne elektrituruseaduse muudatusi erinevaid stsenaariume prognoosida. Meil on laual mitmed atraktiivsed pakkumised, millistest meie esimene prioriteet on koduturg," ütles Oleg Sõnajalg tööstusuudised.ee-le.
"Oleme otsustanud elektrituruseaduse muudatused ära oodata ja seejärel langetada strateegilised otsused. Loodame, et valitsus ei venita ja jõuab selle tegevusega aasta lõpuks ühele poole," lisas ta.
Tööstuse Äriplaan 2017
Oleg Sõnajalg esineb 11. oktoobril 2016 konverentsil
Tööstuse Äriplaan 2017, kus räägib ettevõtte ootustest ja plaanidest 2017. aastal.
Lisaks esinevad konverentsil:
Ülo Kaasik, Eesti Pank
Aivar Aus, Premia AS
Mart Proos, Favor AS
Liisa Oviir, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
Kuldar Väärsi, Milrem AS
Ingvar Pärnamäe, Eesti Kaitsetööstuse Liit
Arno Kolk, Eesti Elektroonikatööstuse Liit
Kari Terho, Elisa
Igor Rõtov, Äripäev AS
Toomas Tamsar, Tööandjate Keskliit
Peep Peterson, Ametiühingute Keskliit
NB! Nimekiri on täiendamisel.
Veel ütles Sõnajalg, et huvi Eleoni tegemiste vastu on võimalike klientide hulgas suur, ent tuulikud ei ole veel ekspordimüügiks. "Selleks et Euroopa turule minna, on meil eelnevalt vaja välja arendada rahvusvaheline tuulikute püstitamise ja hoolduse võimekus, mida allhanke baasil teha ei saa. Meie esimene eelistus on arendada need võimekused välja koduturul," märkis Oleg Sõnajalg.
"Töötlev tööstus on üks suurimaid tööandjaid, kuid eriti just raskemasinatööstus sõltub väga palju majanduskeskkonnast. Kui me vaatame oma edukaid EL riike, näiteks Saksamaad ja Soomet, näeme, et need riigid on raskemasinatööstuse arengule vajaliku majanduskeskkonna loomisel vahetult kaasa aidanud. Eesti majandusele hoo andmiseks, aga ka Ida-Viru kasvavat tööpuudust arvestades, peaks Eesti riik sellele rohkem mõtlema," sõnas ta.
NB! Pikemat intervjuud Oleg Sõnajalaga saab lugeda 30. augustil Äripäeva vahel ilmuvas Tööstuse kuurkirjas.
Seotud lood
Pakendivaldkond on majanduse peegel, sest pakendite tellimuste maht näitab selgelt, kuidas läheb ettevõtetel toidu-, elektroonika-, mööbli- või keemiatööstuses. Multipakend Tootmine OÜ tegevjuht Mihhail Tšernjak nendib, et ajad pole lihtsad, kuid tänu heale partnerlusele pikaajalistele klientidega saadakse hakkama ka keerulisematel perioodidel.