• 02.06.16, 10:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eksperdid: kutseõppe lõpetajate oskused ei vasta tööandjate ootustele

Eile kohtus Kutsekojas OSKA masina- ja metallitööstuse valdkondlik eksperdikogu, kelle hinnangul vajab valdkond praktilisema ettevalmistusega inimesi, sest hetkel ei vasta kutseõppe lõpetajate oskused tööandjate ootustele.
Metallitööstus ootab kutseõppe lõpetajatelt praktilisemaid oskusi.
  • Metallitööstus ootab kutseõppe lõpetajatelt praktilisemaid oskusi. Foto: Maris Ojasuu
Valdkondlik eksperdikogu arutas Eesti tööjõuvajadust ja koolituspakkumist ning leidis, et valdkond vajab praktilisema ettevalmistusega spetsialiste.
OSKA masina- ja metallitööstuse eksperdid leidsid, et metalli- ja masinatööstusesse sektor vajab rohkem suuremat lisandväärtust loovaid töötajaid, kelle oskused on koheseks lõpetamise järgselt tööle asumiseks sobivamad.
Eksperdid leidsid, et kutseõppe lõpetajate oskused ei vasta tööandjate ootustele, mistõttu on valdkonnas on oskustööjõu puudus. Probleemiks on ka see, et kutsehariduses napib erialaõpetajaid ning valdkondlik haridus on ebapopulaarne. Nende kitsaskohtadele lahendusettepanekute väljatöötamine on käimas ning esimesi tulemusi on oodata sügisel.
Eestis tegutseb üle 2000 metalli- ja masinatööstuse ettevõtte ning selles valdkonnas hõivatute arv ületab 35 000. Valdkonna suurimaks haruks on metallitööstus, mis on tootmismahult toiduainetööstuse ja puidutööstuse järel üks suuremaid tööstusharusid. Masinaehitus on samas üks Eesti olulisematest majanduse kasvuvaldkondadest ning enamuse sektori müügist moodustab eksport. Eesti siseturg on tähtsam masinate ja seadmete remondis ja paigalduses ning metalltoodete tootmises.
OSKA metalli- ja masinatööstuse valdkondlikku eksperdikogusse kuuluvad valdkonna eksperdid ja visionäärid erineva profiiliga ettevõtetest, õppeasutustest ja riigisektorist. Kutsekoja juhtpartneriks selles valdkonnas on Eesti Masinatööstuse Liit. Eksperte esindavad organisatsioonid: Eesti Väikelaevaehituse Liit, Eesti Mehaanikainseneride Liit; IMECC OÜ, AS Norma, Raasiku Elekter AS, Hekotek AS, Aider OÜ, AQ Lasertool OÜ, Norcar Group, Duroc Machine Tool OÜ, BLRT Grupp, Contractor OÜ, Silwi Autoehituse AS AS E-Profiil, Estanc, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, SA Innove, Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. 
TAUST
Sihtasutus Kutsekoda tegeleb tulevikku suunatud oskuste ja tööjõu vajaduse prognoosisüsteemi OSKA metoodika väljatöötamisega. OSKA otsib vastuseid küsimustele, kui palju ja milliste oskustega inimesi on meie tööturul vaja täna ja homme, kus ja kuidas neid oskusi saab omandada ning mida peaks tänases haridussüsteemis ja elukestvas õppes muutma, et tulevikuvajadustele vastata.

Seotud lood

Uudised
  • 08.07.16, 13:49
FOTOD: Kortermaja suuruse hiidmahuti teekond Jürist Paldiskisse
Põhjamaade suurima mahutitootja Estanc AS valmistatud kortermaja mõõtu toiteveemahuti alustas teekonda Eestist Kesk-Soomesse Äänekoskisse, kus sellest saab metsatööstushiiu Metsä Fibre uue tselluloositehase katlasüsteemi üks tähtsamaid osi.
  • ST
Sisuturundus
  • 15.11.24, 18:01
Maailma suurim kaablitootja Prysmian keskendub aina enam täislahendustele
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele